NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 23 IV 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 23 kwietnia 2017 08:53
OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1.Jak słyszeliśmy w Liście Pasterskim Episkopatu, dzisiejsze ofiary zbierane przed kościołami w naszym kraju przeznaczone są na pomoc dla ofiar wojny w Syrii. Za dar serca składamy serdeczne podziękowanie.

2.Po Mszy św. o godz. 11.00, uczniowie z III klas wystąpią z Misterium o Zmartwychwstaniu.

3.W  Godzinie  Miłosierdzia, o  15.00, zapraszamy na Koronkę do naszego kościoła.

4.A o godz. 15.30 świąteczne spotkanie Rady Duszpasterskiej do domu parafialnym.

5.Jak co roku, od godz. 15.00 w najbliższą sobotę – 29 kwietnia do piątku, 5 maja, potrwa Jerycho Różańcowe, czyli całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Parafii, Kościoła i Ojczyzny. Będzie to duchowe przygotowanie do dorocznego odpusty parafialnego ku czci św. Stanisława bm. i obchodów 100 – lecia objawień Matki Bożej w Fatimie.

6.W dniach 13 – 14 maja będziemy gościli w naszej parafii wierną kopię figury Matki Bożej Fatimskiej, będącej darem dla parafii św. Józefa w syberyjskim mieście Tiumeń - diecezja Nowosybirska. Figura została poświęcona w Fatimie  28 marca br. a 3 maja w Watykanie poświęci i włoży na głowę tej figury Maryi koronę ks. kard. Gerhard Ludwig Muller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Po powrocie do Polski, przez cały maj będzie pielgrzymować po naszej Ojczyźnie, odwiedzając wybrane parafie, klasztory i ośrodki duszpasterskie. Wśród tych nielicznych miejsc, w Lublinie odwiedzi właśnie naszą parafię  na początku  uroczystości jubileuszowych. Zastanawiamy się jak najgodniej przeprowadzić te nawiedziny Maryi w naszym mieście i parafii. Już dziś możemy zakupić modlitewnik fatimski w cenie tylko 2 zł.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8.Zespół Szkół nr. 12,  Szkoła Podstawowa nr. 14 w Lublinie przypomina o rekrutacji do klas I na rok szkolny 2017 / 18, zamieszkałych w obwodzie szkoły. Szczegóły na stronie internetowej zespołu Szkół nr. 12 w Lublinie.

9.Społeczność XXIX LO im. Majora Hieronima Dekutowskiego ps.. „Zapora” /dotychczas Gimnazjum Nr. 9 w Lublinie/, zaprasza uczniów trzecich klas gimnazjum na Dzień Otwartych Drzwi, w najbliższy poniedziałek, 24 kwietnia w budynku szkoły przy ul. Lipowej 25, w godz. 12.00 – 14.00.    W programie m.in. przedstawienie oferty szkoły na rok szk. 2017/18, prezentacja nauczycieli i zwiedzanie szkoły.

10.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Drelich z Marysina, ul. Błękitna i Stefana Kozaka z ul. Irysowej. Polećmy ich duszę Bożemu miłosierdziu…ZAPOWIEDZI

1. Witold Sławomir Siudem, kawaler z parafii tutejszej i Magdalena  Kurasińska, panna z parafii św. Antoniego w Lublinie.

2. Paweł Tomasz  Błach, kawaler z parafii tutejszej i Magdalena  Kot, panna z parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku.


KOLOROWANKĄ NA DZISIEJSZĄ  NIEDZIELĘ

Zmieniony: Niedziela, 23 kwietnia 2017 09:18
 


Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości