V Niedziela Wielkiego Postu – 2 IV 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 02 kwietnia 2017 09:40
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Rozpoczynamy doroczne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 5 kwietnia włącznie. Dołóżmy starań, by wygospodarować przysłowiową godzinę czasu i przyjść przez najbliższe trzy dni do kościoła, wysłuchać nauk i przystąpić do sakramentu pokuty.

2.Program rekolekcji jak w latach ubiegłych: dorośli przychodzą na godz. 8.00 i 18.00, studenci i wracający z pracy później - o godz. 19.30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdym nabożeństwem. Po południu spowiedź rozpoczynamy od godz. 17.00, i wtedy będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość adoracji. Zachęcamy do osobistej modlitwy w ciszy.

3.Polecamy modlitwom wiernych osobę  o. Grzegorza Kluza i duchowe owoce tych rekolekcji. W imię Chrystusa prosimy – „Pojednajcie się z Bogiem bogatym w miłosierdzie.”

4.W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

5.Dopełnieniem tych świętych ćwiczeń rekolekcyjnych będzie piątkowa Droga Krzyżowa ze świecami po naszym osiedlu. Rozpoczniemy ją po Mszy wieczornej około godz. 18.40. Tego dnia nie będzie oddzielnego nabożeństwa dla dzieci w kościele. Wszyscy idziemy razem, aby wypraszać nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

6.Odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. przed świętami, odbędą się w najbliższą sobotę w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia osób chorych przyjmujemy w zakrystii w czasie rekolekcji.  W sobotę o godz. 19.00, odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

7.W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Przed Mszą św. o godz. 11.00 zgromadzimy się przed kościołem i po odczytaniu Ewangelii rozpocznie się procesja z palmami za kościołem.

8.Młodzież naszego miasta przeżywa w tym dniu celebrację Światowego Dnia Młodzieży. Uroczysta Msza św. z ks. Arcybiskupem o godz. 15.30 w Archikatedrze. Szczegółowy program w gablocie. Zapraszamy młodzież. 

9.Na zbliżające się święta Zmartwychwstania Pańskiego, tradycyjnie chcemy przygotować paczki dla najuboższych rodzin  i na ten cel w Niedzielę Palmową będą zbierane ofiary do puszek. Natomiast produkty żywnościowe możemy przynosić od jutra do zakrystii. 

10.Pod chórem możemy nabyć prasę katolicką, a najbliższą niedzielę chlebki Caritas na śniadanie wielkanocne.

11.Dziś Przedszkole Parafialne organizuje przed kościołem „Kiermasz Wielkanocny”, z którego dochód zostanie przeznaczony na bieżące wydatki naszego Przedszkola. Na kiermaszu można będzie kupić kartki świąteczne, stroiki oraz inne ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i nauczycielki, a także ciasta upieczone przez rodziców.

12.Dziś o godz. 16.30, w sali parafialnej pierwsze spotkanie dla osób, które chcą udzielać się w Legionie Maryi. Serdecznie zapraszamy.

GRAFIAK DLA DZIECI NA BIEŻĄCY TYDZIEŃ :)

Zmieniony: Niedziela, 02 kwietnia 2017 09:45
 


Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości