IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 III 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 29 marca 2017 22:35
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach,  jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.

2.Na Mszy św. o godz. 12.30 wystąpi Archidiecezjalny Chór Chłopięco – Męski: „Pueri Cantores Lubliniensis”. / Dziękujemy ks. Atilla Honti, dyrygentowi chóru za występ w naszym kościele. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć nagrania w wykonaniu naszych gości. Zachęcamy. /

3.W przyszłą niedzielę, 02 kwietnia, Przedszkole Parafialne organizuje przed kościołem „Kiermasz Wielkanocny”, z którego dochód zostanie przeznaczony na bieżące wydatki naszego Przedszkola. Na kiermaszu można będzie kupić kartki świąteczne, stroiki oraz inne ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci i nauczycielki, a także ciasta upieczone przez rodziców.

4.Przypominamy o wielkopostnych  nabożeństwach: Drodze Krzyżowej w piątki, o godz.  16.30 dla dzieci z rodzicami i 17.30 dla młodzieży i dorosłych, o Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 17.30 i rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę – 2 kwietnia. Poprowadzi je o. Grzegorz Kluz, przeor klasztoru oo. Dominikanów w Lublinie. Już teraz zachęcamy do wygospodarowanie czasu na kolejne trzy dni nauk i spowiedź. Polecamy modlitwie wiernych owoce rekolekcji.

5.W miniony piątek, już po raz trzeci, odbywała się w całym kraju Ekstremalna Droga Krzyżowa. W 41 kilometrowej trasie do Wąwolnicy wzięło udział ponad 40. naszych parafian, głównie spośród młodzieży, wraz z ks. Emilem i ks. Markiem. Gratulujemy.

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoisku są również kartki świąteczne.

7.Dla dzieci są na stoliku przy zakrystii, obrazki  z dzisiejszej Ewangelii, do ich malowania z rodzicami w niedzielne popołudnie. Jest to okazja do rodzinnej katechezy. Zachęcamy.

8.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy: śp. Krystynę Kozioł z Natalina, ul. Szelestna. Polećmy ją teraz miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Zmieniony: Środa, 29 marca 2017 22:52
 


Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości