III Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 29 marca 2017 22:21
OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1.Dziękujemy ks. dr Mirosławowi Kawczyńskiemu, moderatorowi Legionu Maryi za wygłoszone Słowo Boże. Osoby, które chciałyby poznać charyzmat tego ruchu maryjnego zapraszamy na spotkanie w sali domu parafialnego.

2.Trzecia niedziela Wielkiego Postu, to półmetek tego ważnego okresu liturgicznego. Stąd coraz bardziej naglące zaproszenia na nabożeństwa wielkopostne, skierowane do tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową:  o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych,  a w niedziele o godz. 17.30 śpiewamy Gorzkie Żale.

3.Za dwa tygodnie rozpoczną się nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Grzegorz  Kluz, przeor oo. Dominikanów w Lublinie. Program rekolekcji  umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

4.W poniedziałek będziemy obchodzili uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Mężczyzn zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

5.Cieszę się, że już więcej nas było na szkole biblijnej. Najbliższe spotkanie w najbliższy piątek o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy.

6.W najbliższą sobotę, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP, kiedy celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i szatana.
Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.

7.Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Taki obrzęd nastąpi po każdej Mszy świętej.

8.W najbliższą niedzielę, 26 marca na Mszy św. o godz. 12.30 zaśpiewa  Archidiecezjalny Chór Chłopięco – Męski „Pueri Cantores Lubliniensis” ks. Attila Honti. Zapraszamy na tę ucztę duchową.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięcznika: WPIS, Mały Gość Niedzielny i Tęcza.

 


Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości