VIII Niedziela Zwykła – 26 II 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 28 lutego 2017 10:33

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Po Mszy o godz. 11.00 – katecheza dla III klas.

2.Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz.8.00, 11.00, 16.30 /dla dzieci/ i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3.Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18, a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432). Przez cały post na Mszy wieczornej będą głoszone krótkie homilie.

5.W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7.W piątek rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 16.30, zapraszamy dzieci z rodzicami, a o godz. 17.30, młodzież i dorosłych. Spowiedź pierwszo piątkową rozpoczniemy o godz. 16.30, aby po zakończeniu Drogi Krzyżowej móc przyjąć komunię św. Po Mszy wieczornej kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. W piątki W.P. na Mszach wieczornych zbierana jest taca na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8.W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Na Mszach św. będzie czytany List Metropolity Lubelskiego na Wielki Post. A o godz. 17.30 zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10.W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wiesławę Czajkę z ul. Wodnej i Kazimierza Kukiera z ul. Szelestnej w Natalinie. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 


Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości