VII Niedziela Zwykła – 19 II 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 19 lutego 2017 14:12
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2.W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

3.Dziękujemy ks. Markowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

4.Od 17 lutego weszły na ekrany kin 2 filmy o treści religijnej: „Milczenie” o prześladowaniu chrześcijan w XVII wiecznej Japonii i „Zerwany kłos” o błogosławionej Karolinie Kózkównie. Zachęcamy do ich obejrzenia.

5.W najbliższą niedzielę o godz. 19.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a po Mszy o godz. 11.00 katecheza dla dzieci z III klas.

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięcznika: „Miłujcie” i „Mały Gość Niedzielny”.

7.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Kusio z ul. Mgielnej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu…

Zmieniony: Poniedziałek, 27 lutego 2017 17:29
 


Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości