V Niedziela Zwykła – 05 II 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 05 lutego 2017 08:25
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

2.W poniedziałek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. ku czci Ducha Świętego.

3.W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

4.Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 18.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

5.Najbliższą niedzielę będziemy przeżywać jako niedzielę powołaniową. Na wszystkich Mszach będziemy gościli zespół muzyczny z naszego seminarium, a kazania będzie głosił ks. dr Paweł Bartoszewski, wychowawca naszych kleryków.  A po Mszy o godz. 18.00, kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Po Mszach będą  zbierane ofiary do puszek na „Fundusz  Wschodni”.

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest już nowy Mały Gość Niedzielny dla uczniów podstawówki i gimnazjum.

7.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Musik z ul. Heleny Modrzejewskiej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu…

8.Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.
Zmieniony: Niedziela, 05 lutego 2017 08:27
 


Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości