IV Niedziela Zwykła – 29 I 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 28 stycznia 2017 21:10
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1.Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. 

2.W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz.8.00, 11.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlili się za ofiary walk pod Marysinem, z udziałem kombatantów i zaproszonych gości. Serdecznie zapraszamy.

3.Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne. Na ten cel przeznaczona jest taca.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele  okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00. Po Mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.

5.Najbliższa niedziela – adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00 – spotkanie formacyjne dla członków kółek różańcowych w kościele.

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7.Owocnie zakończyło się zimowisko w Tyliczu. Cieszymy się, że dla dzieci udało się kolejny już raz zorganizować Oratorium u Sióstr Dominikanek i zimowisko narciarskie.

8.W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Elżbietę Hasiak z al. Warszawskiej i Bartłomieja Jarosza z ul. Świerkowej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…

ZAPOWIEDZI
1.Mateusz  Mierzwa i Agnieszka  Mierzwa z d. Grzegorczyk, związani cywilnie – oboje z parafii tutejszej.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
•3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji (wspomnienie dowolne).


Zmieniony: Sobota, 28 stycznia 2017 21:15
 


Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości