III Niedziela Zwykła – 22 I 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
Niedziela, 22 stycznia 2017 22:45
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. 
3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. 
4. Dziękujemy ks. Wojciechowi Maciążkowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
5. W imieniu Seminarium Duchownego dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszych kleryków.
6. Dziękujemy Siostrom
7. żegnaliśmy śp. Krystynę Jeżowską z ulicy Irysowej , a w poniedziałek na cmentarzu przy ulicy Lipowej odbędzie się pogrzeb śp. Elżbiety Hasiak z alei Warszawskiej. PolećmDominikankom za trud poprowadzenia zajęć w ramach Oratorium zimowego. Teraz prosimy o modlitwę za uczestników zimowiska w Tyliczu.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego została dołączona bezpłatnie płyta najsłynniejszego tenora świata Andrea Bocelli. Jest już też nowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci szkolnych.
9. W minionym tygodniu poy je teraz Bożemu miłosierdziu…W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
•26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);
•27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński (wspomnienie obowiązkowe);
•28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

ZAPOWIEDZI

1.Mateusz  Mierzwa i Agnieszka  Mierzwa z d. Grzegorczyk, związani cywilnie – oboje z parafii tutejszej.
Zmieniony: Niedziela, 22 stycznia 2017 22:48
 


Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości