II Niedziela Zwykła – 15 I 2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Emil   
Czwartek, 19 stycznia 2017 19:01
1.    -  Jutro zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Ksiądz pobłogosławił nas i nasze domy, razem doświadczyliśmy klimatu rodzinnej modlitwy i świadectwa wiary. Serdecznie dziękujemy za gościnnie otwarte drzwi, za klimat życzliwości i serdeczności w czasie spotkania. Wyrażamy wdzięczność za złożone przy tej okazji ofiary na zimowe utrzymanie budynków parafialnych i na nowe inwestycje, które rozpoczniemy wiosną od modernizacji dwóch łazienek: jednej przy zakrystii w kościele i drugiej obok refektarza w domu parafialnym.
- Proszono nas o skierowanie prośby, aby nie stawiać obuwia na deskę klęcznika w ławkach, bo gdy klęczymy na podniesienie, to wtedy brudzimy spodnie i wierzchnią garderobę. Proszono również o zajmowanie miejsc w ławkach począwszy od środka, bo wtedy nie trzeba prosić osób zajmujących zewnętrzne miejsca o wstanie, by przejść do środkowych miejsc. Myślę, że to są drobne uwagi, ale ułatwiające nam wspólną modlitwę w kościele.
-  Dziękujemy ks. prof. M. Stasiakowi za odprawianie w czasie kolędy Mszy świętej                         o godz. 18.00 i dyżur w konfesjonale. Od środy kancelaria czynna w godz.: 16.00 – 17.30.

2.     Jeżeli są rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, mogą po Mszy świętej uzgodnić nowy termin w zakrystii.

3.    Dziś od godz. 14.30 – kolędujemy; na ulicy: Dzbenin, Mieczykowa, Mgielna, Wodna i Agronomiczna, a w poniedziałek, od godz. 16.00- odwiedzimy mieszkańców ulicy Gajowej i rodziny, które zgłoszą się w ramach uzupełnień kolędy.

4.    Rozpoczęły się  ferie zimowe. Od poniedziałku do piątku potrwają zajęcia w ramach Oratorium Zimowego u Sióstr Dominikanek, a w najbliższą niedzielę – 22 stycznia, Mszą świętą o godz. 8.00 - rozpocznie się zimowisko narciarskie w Tyliczu. Wszystkim uczniom rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego i owocnego wypoczynku.

5.    Od 18 – 25 stycznia potrwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6.    W najbliższą niedzielę, 22 stycznia o godz. 16.00 w hali Globus w Lublinie przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 4  będzie miał miejsce Bożonarodzeniowy koncert „Betlejem w Lublinie”. Bilety na stronach internetowych: www.bilety24.pl. Zapraszamy.
7.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są też kolędy w wykonaniu naszego chóru parafialnego.

8.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wacławę Pilińską z ul.  Tulipanowej i Jadwigę Pulińską z Alei Warszawskiej, a w poniedziałek odbędzie się w Piaskach pogrzeb śp. Stanisława Błaszczaka z ul. Świerkowej.  Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu…
 


Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości