Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20 XI 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. Eugeniusz Zarębiński   
Niedziela, 20 listopada 2016 15:39
  1. Dzisiejszą uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, kończymy kolejny rok liturgiczny. Za tydzień, 27 listopada rozpoczniemy – pierwszą Niedzielą – okres Adwentu, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio przygotowani.
  2. Duchową pomocą będą Msze święte Roratnie, które będą odprawiane, jak tradycja każe, o świcie. Będzie to godzina 6.30 rano. Zobaczymy czy nas stać, by przyjść przed pracą i zajęciami szkolnymi do kościoła i uczcić Matkę Najświętszą. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  3. Drugą pomocą, będą rekolekcje adwentowe, które od trzeciej niedzieli adwentu, tj. od 11 do 13 grudnia poprowadzi ks. Marcin Grzesiak, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Markowi za wygłoszone Słowo Boże, które pomoże nam za chwilę dokonać przy wystawionym Najświętszym Sakramencie uroczystego aktu intronizacji Chrystusa na naszego Pana i Króla. Do tej chwili przygotowywaliśmy się w czasie nowenny.
  5. Dziękujemy Pani Monice Grajewskiej za chęć przyjazdu do naszej parafii. Niestety przeziębienie nie pozwoliło wystąpić w dzisiejszą uroczystość.
  6. W najbliższą środę, 23 listopada, po Mszy wieczorowej dla rodziców klas III i wszystkich chętnych konferencję na temat: „Współczesny świat mediów a zagrożenia duchowe” w naszym kościele wygłosi pani Małgorzata Więczkowska z Warszawy. To bardzo ważny problem i zagrożeń stąd płynących dla dzieci i młodzieży jest wiele. Dlatego wybraliśmy największą salę jaką dysponujemy – nasz kościół. Serdecznie zapraszamy.
  7. Za tydzień zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które wraz z pismem ARKA, przyniosą do naszych domów przedstawiciele naszej parafii. Już teraz zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do wsparcia tej akcji swoim zaangażowaniem przynajmniej w jedno popołudnie. I nikt nie będzie miał wątpliwości, czy to nie chodzą naciągacze żądni łatwego zysku, co nieraz się już zdarzało. Zawsze taka osoba musi mieć upoważnienie z parafii wraz z listą mieszkańców danej ulicy, gdzie składamy swój podpis.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest już nowy numer miesięcznika dla dzieci i młodzieży: „Mały Gość Niedzielny”. Są też kalendarze katolickie na 2017 r.w cenie 2 zł.
 


Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości