Siostry Dominikanki


,,Pastuszkowie z Fatimy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 21 maja 2017 10:56
,,Pastuszkowie z Fatimy”
13 maja Kościół obchodzi święto Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku przypadło 100 –lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Do tego ważnego wydarzenia dzieci z naszego Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie przygotowały się na różne sposoby: szczególnie przez konkurs wiedzy i konkurs plastyczny: szkolny konkurs wiedzy pt.: „Fatimskie tajemnice Jana Pawła II” i konkurs plastyczny pt. „Pastuszkowie z Fatimy”. – z których to prac powstały przepiękne wystawy- do obejrzenia zarówno w Kościele Parafialnym św. Stanisława bm, jak i w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie. Następnie nasza Schola Parafialna przygotowała montaż słowno - muzyczny pt.: „Pastuszkowie z Fatimy”, który został przedstawiony dla społeczności Parafialnej w Kościele św. Stanisława bm w Lublinie oraz dla personelu i dzieci niepełnosprawnych z Domu Benjamin. W przedstawieniu zostały ukazane sceny zjawienia Anioła i sceny objawień Maryi małym Pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie – w role których wcieliły się dzieci z naszej Parafii. Schola ubogacała swym śpiewem wybrane sceny, śpiewając pieśni Fatimskie, nawiązujące do wydarzeń, jakie miały tam miejsce sprzed 100 laty. Za hojność, wsparcie przygotowanie swoich dzieci do wszystkich zaproponowanych inicjatyw i wszelką pomoc potrzebną w realizacji występów bardzo serdecznie szczególnie naszym rodzinom dziękujemy.


Zmieniony: Wtorek, 23 maja 2017 09:23
 
VI Dzień na Oratorium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 06 lutego 2017 12:47
Sobota - VI i ostatni Dzień naszego Oratorium odbył się w formie pielgrzymkowej "Śladami Dominikanów na Roztocze". Jako że temat Oratorium wzywał nas do pójścia i głoszenia Dobrej Nowiny - chcieliśmy poznać miejsca związane z Dominikanami, dlatego poprosiliśmy o poprowadzenie tego szlaku Przeora O. Dominikanów - o. Grzegorza Kluza. Odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim - Podominikański, parafialny dziś kościół pochodzący z XVIII wieku, a w nim przepiękne krużganki z malowidłami z życia dominikanów oraz muzeum. Następnie pojechaliśmy do sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. W ołtarzu głównym znajdują się postacie dominikanów: św. Jacka, Dominika, Wincentego Ferreriusza i Tomasza z Akwinu. W centrum ołtarza na tle kopii Matki Bożej Krasnobrodzkiej umieszczono Cudowny Obrazek. Tu też podczas Mszy św. zawierzyliśmy Maryi cały świat, nasza Parafię, nasze rodziny a szczególnie tych wszystkich, którzy są związani z naszą Rodziną Dominikańską, bo właśnie dziś przypadło zakończenie obchodów 800 - lecia istnienia Zakonu Dominikanów. A w drodze powrotnej odwiedziliśmy również Zamość. Dziękujemy animatorom, dzieciom i ich rodzinom za ten tydzień przepięknej współpracy, za hojne, otwarte serca i za chęć pielgrzymowania z nami.

Zmieniony: Czwartek, 16 lutego 2017 09:35
 
V Dzień na Oratorium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 06 lutego 2017 12:46
Piątek - V Dzień w Oratorium. To dzień wysiłku i sprawdzian umiejętności zabawy w grupie. Nasze kochane animatorki przygotowały podchody - konkurencje między drużynowe na naszym podwórku. Były to zawody sportowe, ale przede wszystkim sprawdzające i podsumowujące wiedzę zdobytą w tych dniach na naszych spotkaniach i w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. A następnie smakołyki i gorąca herbata w domu, tańce oraz uroczyste podsumowanie Oratorium przez siostry i animatorki grup. Punktacja i wręczenie nagród i upominków uczestnikom Oratorium. A na wieczór również uroczyście świętowali animatorzy wraz z siostrami - sami zaangażowali się w zrobienie pizzy i ofiarowali swój czas na zabawę z najmłodszymi mieszkańcami naszego Domu.