Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela  Adwentu – 18 XII 2016 r.

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

Czwarta niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Zakończymy je w sobotę 24 grudnia, Wigilią Bożego Narodzenia. Do piątku włącznie będą odprawiane  Roraty o godzinie 6.15.

Dziś na Mszy św. o godz.11.00 zostaną wystawione jasełka, a po Mszy o godz. 18.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania. Po wszystkich Mszach zbiórka do puszek na świąteczne paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii. Za dar serca serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy osobom, które roznosiły opłatek i ARKĘ. Teraz opłatek możemy otrzymać w zakrystii i w kancelarii. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła i domu par.

We wtorek po Mszy wieczornej będziemy zdobili choinki. Prosimy o pomoc.

W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy.

Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. W sobotę o godz. 8.00, tradycyjnie odprawimy Mszę świętą w intencjach zbiorowych za naszych bliskich zmarłych – Wigilia ze zmarłymi. Naszych zmarłych możemy zapisać po każdej Mszy św. w zakrystii. Jest to dzień imienin ks. Adama. Msza w intencji Solenizanta będzie na Pasterce.

W Wigilię o północy zapraszamy na Pasterkę, której będzie przewodniczył ks. bp Józef Wróbel.  Na jej zakończenie połamiemy się opłatkiem w kościele. Taca z tej Mszy przeznaczona jest na utrzymanie Domu samotnej Matki.

Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jest niedzielny.

W drugi dzień Świąt  czytamy list Rektora KUL i będzie zbiórka ofiar na utrzymanie tej katolickiej Uczelni. Natomiast po południu i przez dwa następne dni, dzieci i młodzież w ramach Kolędników Misyjnych, będą odwiedzać rodziny naszej parafii z dobrą nowiną o Bożym Narodzeniu i prosić o wsparcie dla dzieci z Tajlandii.

W piątek, 30 XII, obchodzimy święto- Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy na Msze święte o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Jest to dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Msza w intencji Solenizanta będzie o godz. 18.00.

W sobotę, 31 XII, Msza dziękczynna na zakończenie 2016 r.o godz.18.00. Zapraszamy.

Pod chórem możemy otrzymać świece Caritas i sianko na wigilijny stół, kalendarze na 2017 rok, karty świąteczne i  prasę katolicką. Zapraszamy.

Pragniemy poinformować, że kolędę w naszej parafii rozpoczniemy we wtorek, 27 XII. O godz. 16.00 odwiedzimy rodziny na ulicy: Jaworskiego, Kleinera, Serwaczyńskiego, Lawendowej i Zapolskiej. Kolęduje w tym dniu 6 księży wg porządku rozpisanego w ARCE.

– w środę, 28 XII, od godz. 16.00 – ul. Araszkiewicza i Fiołkowa /5 ks./

– w czwartek, 29 XII, od godz. 16.00 – ul. Jana Lisa, Ziółkowskiego, Ciepielewskiego i Świerkowa /5 ks./.

- w piątek, 30 XII, od godz. 16.00 – ul. Sempołowskiej /4 ks./.

– w sobotę, 31 XII, od godz. 9.00 – Dębówka /4 ks./ i al. Warszawska /2/.

Program kolędy znajduje się w ARCE, w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Serdecznie dziękujemy za zapalone światło przed domem, za odprowadzanie księdza do najbliższego sąsiada, za uwiązane psy i za odświętną atmosferę spotkania rodzin z duszpasterzami.

W czasie kolędy kancelaria parafialna po południu jest nieczynna

. Prosimy przychodzić do kancelarii  o godz. 8.00 – 8.30, dzwoniąc do poszczególnych księży.

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 VII 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 31 lipca 2019 11:10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Serdecznie dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.  Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć finansowo organizację tegorocznego SMAL – u, który w dniach 22 – 25 sierpnia br. zgromadzi w Garbowie około 700 młodych.

2.We czwartek rozpoczniemy sierpień, miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej.   Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję!? Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest święty Maksymilian Maria Kolbe.

3.W sobotę, 3 sierpnia, po Mszy świętej o godz. 8.30, sprzed archikatedry wyruszy  41 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału w obu wydarzeniach.

4.W najbliższy czwartek,  1 sierpnia po Mszy wieczornej będzie odbiór zestawów pielgrzymkowych dla osób, które zapisały się w naszej parafii do grupy nr. 6, z którą pójdzie ks. Emil.

5.W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy czwartek, piątek, sobotę sierpnia.
6.W pierwszy piątek miesiąca będzie możliwość spowiedzi  od godz. 17.40.
7.W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy wieczornej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i całonocna adoracja na którą serdecznie zapraszamy.

8.Najbliższa niedziela  będzie adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 8.00,  będzie spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele.

9.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

10.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Sołtysa z ulicy Zbożowej. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu…

11.Modlitwa do św. Michała Archanioła…
Zmieniony: Środa, 31 lipca 2019 11:14
 
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości