Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31 VI 2026 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
-
Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.
-
Wczoraj i dziś w naszej parafii uroczystość pierwszej komunii świętej dzieci z klas trzecich.
Od jutra będziemy przeżywali Biały Tydzień tych dzieci w naszym kościele. Dziękujemy ks. Proboszczowi za trud głoszenia Słowa Bożego do nas i do dzieci pierwszokomunijnych. -
Z początkiem czerwca kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
-
W tym tygodni przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.15.
-
W czwartek, 4 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 18.00.
-
Po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszy z kościoła procesja ulicami: Zbożową, Świerkową, Tulipanową, Skalistą i Zbożową do kościoła. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy
i orszaku procesyjnego. Zadbajmy o dekorację domów i czystość na ulicach zwłaszcza na trasie procesji. Prosimy również, w miarę możliwości, o nie ustawianie samochodów na trasie procesji. Pierwszy ołtarz będzie na rogu ulicy Jodłowej i Tulipanowej u Państwa Małyska, drugi na ulicy Skalistej obok Poczty, trzeci na ul. Zbożowej nr 31, a czwarty przy Benjaminie. Kazanie wygłosi ks. prof. Marian Zając, wykładowca katechetyki na KUL. Ofiary na tace zebrane tego dnia są przeznaczone na stypendia przyznawane przez Centrum Jana Pawła II. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział we Mszy św. i procesji. -
Informujemy że, ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 5 czerwca.
-
Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty na procesji i w oktawie Bożego Ciała, proszone są
o przyjście na próbę w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00. -
Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne do przyjścia w swoich strojach na procesję Bożego Ciała.
-
Przez oktawę Bożego Ciała, na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30, będzie procesja eucharystyczna przy kościele.
-
W sobotę 6 czerwca w ramach XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca organizujemy wyjazd do Częstochowy i Gidel. Zbiórka na parkingu przed kościołem o godz. 5.00. Zapisy
w zakrystii. Cena: 150 zł. Zapraszamy. -
W niedzielę 7 czerwca będziemy gościli w naszej parafii ks. Emila i młodzież ze SMALu – Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej który w tym roku odbędzie się od 19-23 sierpnia w Garbowie. Po Mszach ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć organizację tego wydarzenia. Natomiast młodzież będzie miała możliwość wziąć udział w atrakcyjnych konkursach.
-
Będzie to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 miesięczne spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele.
-
Informujemy, że tego dnia swoje urodziny będzie obchodził nasz ks. Proboszcz. Uroczysta Msza św. tego dnia w intencji Dostojnego Jubilata o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.
-
Są jeszcze dwa wolne miejsca na kolonie parafialne w Białym Dunajcu. Natomiast w najbliższą niedzielę – 7 czerwca po Mszy św. o godz. 12.30 będzie spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie.
-
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Tam też są kolorowanki dla dzieci i słodkości.
-
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim życzymy miłej niedzieli.

