IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 26 IV 2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza, którą przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw
o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. - Dziękujemy o. Wiktorowi za wygłoszone Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc budowę świątyni oo. Redemptorystów w Mińsku na Białorusi. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!
- W środę 29 kwietnia będziemy przeżywali święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
- Od środy, 29 kwietnia do wtorku, 5 maja potrwa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. Jerycho przed odpustem parafialnym. Część modlitwy będzie w domach a część w kościele. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości do uczestnictwa we wspólnej modlitwie. Program adoracji jest zamieszczony w gablocie i wyłożony na stoliku za ławkami i przy zakrystii.
- W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświecony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwa majowe z rozważaniami codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach i w domach rodzinnych.
- Informujemy, że Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 1 maja wszystkim wiernym naszej archidiecezji oraz wszystkim przebywającym w tym dniu na jej terenie. Dyspensa wiąże się również z zachętą do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty (np. uczynkami miłosierdzia).
- Decyzją Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zbiegająca się z celebracją
V Niedzieli Wielkanocnej, zostaje przeniesiona z dnia 3 maja na sobotę 2 maja. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane w porządku niedzielnym, ale bez Mszy św. o godz. 16.30. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi biało- czerwonej.
- W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 17.15.
- Za tydzień I niedziela miesiąca. Będzie to niedziela adoracyjna. Po Mszy św.
o godz. 8.00, comiesięczne spotkanie członków Żywego Różańca w kościele.
- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dla dzieci są obrazki do kolorowania i słodkości.
- Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.

