Bez kategorii

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12 V 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego dla umocnienia w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
 2. Dziękujemy ks. Emilowi, dyrektorowi SMALu, za przybliżenie nam i młodzieży idei tej formy duszpasterstwa. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć ofiarami to piękne dzieło…
 3. Dziękujemy również za ofiary złożone na tacę z przeznaczeniem na budownictwo sakralne w naszej diecezji.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na Procesję Światła z figurką Chrystusa zmartwychwstałego. Jest to nowe nabożeństwo, które ma podkreślić znaczenie czasu wielkanocnego i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w życiu chrześcijanina i całego Kościoła. Po konsultacji, zmieniamy trasę procesji. Odbędzie się w naszych parafialnych ogrodach. Weźmy na procesję świece.
 5. Jutro , 13 maja, rozpoczniemy nowy cykl nabożeństw fatimskich, które będą każdego trzynastego dnia miesiąca do października włącznie. O godz. 17.15 odmówimy cząstkę różańca świętego i litanię loretańską.
 6. W najbliższą niedzielę, 19 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego z modlitwą uwielbienia rozpocznie w sobotę Mszą św. o godz. 18.00. Czuwanie prowadzą grupy modlitewne parafii. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 7. Nasza młodzież za tydzień rozprowadza kremówki papieskie z Wadowic w cenie 8 złotych. Są one cegiełką na duszpasterstwo naszej młodzieży.
 8. Za tydzień o godz. 15.00, odbędzie się także poświęcenie pól w Dębówce.
 9. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 17.30 a wieczorem gromadźmy się również przy kapliczkach.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stoliku obok zakrystii.
 11. Zamierzamy zorganizować w sobotę,1 czerwca, br, jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach i na Jasną Górę, w cenie 100 złotych. Zapisy prowadzą panie na stoliku za ławkami w kościele. Autokar 60 osobowy z dwoma kierowcami. Jedzie również ks. Proboszcz. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Serdecznie zapraszamy aby podziękować za otrzymane łaski kończącego się roku szkolnego.
 12. Niech wstępujący do nieba Chrystus Pan obficie błogosławi z nieba Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.