Bez kategorii

IV Niedziela Wielkanocy – 30 IV 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy księdzu prof. Marianowi Stasiakowi, za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 1. Od soboty, 29 kwietnia do piątku, 5 maja potrwa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. Jerycho przed odpustem parafialnym. Część modlitwy będzie w domach a część w kościele. Od poniedziałku do piątku adoracja w kościele, od godziny: 7.30 do 18.00. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości do uczestnictwa we wspólnej modlitwie. Program adoracji jest wyłożony na stoliku za ławkami i przy zakrystii.

 1. W poniedziałek rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Będziemy w tym miesiącu gromadzić się na nabożeństwach majowych, ucząc się w szkole Maryi całkowitego zawierzenia Bogu i służby bliźnim. Warto przy tej okazji zatroszczyć się o udekorowanie maryjnych wizerunków w naszych domach, przydrożnych krzyży i kapliczek. Zapraszamy na śpiew Litanii Loretańskiej o godz. 17.30.

 2. W środę, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Porządek Mszy świętych w tym dniu niedzielny, ale bez Mszy o godz. 16.30. Pamiętajmy o dziękczynieniu Maryi za „ przedziwną pomoc i obronę”, której niejednokrotnie doświadczaliśmy w historii narodu oraz w wymiarze osobistym. Ten dzień upamiętnia uchwalenie Konstytucji 3 maja 1791 roku. Bądźmy dumni z tego i wywieśmy flagę narodową już 2 maja, w Święto Flagi. Kolory biały i czerwony zostały użyte w polskiej fladze już w 1792 r., w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 4. W piątek spowiadamy od 17.30.

 5. W pierwszą sobotę, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00.

 6. W najbliższą niedzielę, pierwszą w maju, po Mszy o godz. 8.00, miesięczne spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele, a na wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie dziecięcego kółka różańcowego.

 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 9. W najbliższą niedzielę taca na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 11. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.