Bez kategorii

II NIEDZIELA WIELKANOCY, – CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16 IV 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.
  2. O godzinie 15.00 w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
  3. Natomiast o godz. 15.30 zapraszamy członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie świąteczne.
  4. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Za dar serca, składamy serdeczne podziękowanie.
  5. We wtorek, 18 kwietnia, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy polecali Bogu osobę siostry Bogusławy, przełożonej sióstr Obliczanek, w dniu jej Imienin.
  6. W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia, o godz. 11.00, odbędzie się świąteczne spotkanie kolejarzy. Na tej Mszy świętej, ks. Proboszcz będzie dziękował za łaskę 40. lat posługi kapłańskiej. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Budzik. Prosimy o modlitwę w intencji jubilata.
  7. Za tydzień przypada kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
  8. Jeszcze przed wakacjami rozpoczniemy gruntowny remont naszych organów. Są to bardzo pracochłonne prace, które potrwają kilkanaście miesięcy.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.