Bez kategorii

V Niedziela Wielkiego Postu – 26 III 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynamy doroczne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, 29 marca włącznie. Dołóżmy starań, by wysłuchać nauk i przystąpić do sakramentu pokuty.

 2. Program rekolekcji jest następujący: dorośli przychodzą na godz. 7.00, 9.00 i 18.00, młodzież, studenci i wracający z pracy później – o godz. 19.15, a dzieci szkolne o godz. 10.30 i 12.30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdym nabożeństwem.

 3. Polecamy modlitwom wiernych ojca prof. Mirosława Chmielewskiego, redemtorystę, naszego rekolekcjonistę i duchowe owoce tych rekolekcji.

 4. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

 5. W najbliższy piątek, 31 marca, odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej po naszym osiedlu, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Będzie to nabożeństwo wynagradzające za ataki wymierzone w osobę św. Jana Pawła II. Krzyż, który będzie niesiony, został wykonany ze zdrowej części krzyża, który od lat pięćdziesiątych stał na skrzyżowaniu alei Warszawskiej i Agronomicznej. Odwołane są nabożeństwa o 16.30 i 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 6. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. przed świętami, odbędą się w najbliższą sobotę w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia osób chorych przyjmujemy w zakrystii w czasie rekolekcji.

 7. Rodziny, które chcą zrobić paczkę świąteczną dla osób biednych, mogą wziąć torbę obok zakrystii.

 8. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą Świętą o godz. 11.00.

 9. Dziś, kolejna niedziela, kiedy harcerze rozprowadzają przed naszym kościołem piękne palmy. Jest to cegiełka na wakacyjne obozy.

 10. Na stoliku z prasą i na stoliku za ławkami oraz przed kościołem, są też do nabycia czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 10 złotych, zamiast tradycyjnych „chlebków dobroci”. Dochód przeznaczony jest na działalność naszej Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

 11. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.

 12. Natomiast w ciągu tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach, od 17.00 do 18.00.

 13. Zachęcamy lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Majchrzak z ul. Dzbenin i Czesława Kusia z ul. Jaworskiego. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…