Bez kategorii

IV Niedziela Zwykła – 29 I 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ojcu Franciszkowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki za wygłoszone do nas Słowo Boże. Wspólnota Ojców Białych w Natalinie, serdecznie zaprasza na Mszę Misyjną dla Przyjaciół w najbliższą sobotę, 4 lutego o godz. 18.00 i braterskie spotkanie przy kawie.

 2. Kończymy w tym tygodniu wizytę duszpasterską: w poniedziałek od godz. 16.00, w 5 ks. odwiedzimy rodziny mieszkające przy ul. Jemiołowej, a w sobotę od godz. 9.00, też w 5 ks., odwiedzimy rodziny przy ul. Sławinkowskiej.

 3. Jeżeli są rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, to adresy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszy świętej. Uzupełnienia planujemy we wtorek, 31 stycznia, od godz. 16.00.

 4. Serdecznie dziękujemy za otwarte gościnnie drzwi domów i za staropolską gościnność. Dziękujemy za wspólną troskę o nasz kościół i piękno liturgii. W czasie tych spotkań mieliśmy sposobność poznać nowych Parafian. W większości to małżeństwa z małymi dziećmi, co odmłodzi naszą parafię. Witamy bardzo gorąco i życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności.

 5. W poniedziałek i wtorek kancelaria czynna rano: 8.00 – 8.30, w środę, od godz. 16.00 – 17.30. A w czwartek i piątek, kancelaria będzie nieczynna.

 6. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

 7. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlili się za ofiary walk z 2 lutego 1944 r. pod Marysinem, żołnierzy AK z oddziału Szarugi. Po Mszy św. udamy się do Marysina a po złożeniu kwiatów i modlitwie jesteśmy zaproszeni na gorący posiłek do szkoły w Snopkowie.

 8. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Taca na zakony kontemplacyjne.

 9. 2 lutego mija 25 rocznica sakry biskupa Mieczysława Cisło. Uroczysta Msza jubileuszowa odbędzie się tego dnia w Archikatedrze o godz. 11.00. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. W piątek spowiadamy od godz. 17.15. Po Mszy wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. W pierwszą sobotę po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 11. Najbliższa niedziela, 5 lutego, to niedziela adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00 – spotkanie formacyjne dla członków kółek różańcowych w kościele, a po Mszy o godz. 11.00 – dziecięcego kółka różańcowego.

 12. Zachęcamy lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 13. Ponawiamy zaproszenie do udziału w autokarowej pielgrzymce do ciekawych miejsc w Południowych Włoszech. Więcej informacji na stoliku za ławkami, na stronie internetowej i w gablocie. Zapisy w Biurze Podróży „OLIMP”.

 14. Udanie przebiegł obóz narciarski w Tyliczu. Dziękujemy ks. Emilowi, uczestnikom i wychowawcom. I za modlitwę w tej intencji.