Bez kategorii

Świętego Szczepana – 26 XII 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Trwamy w radosnym obchodzie tajemnicy Narodzenia Pańskiego.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu św. Jana Pawła II.
 3. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 5. W piątek, 30 grudnia, obchodzimy święto Świętej Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.

 

 1. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
 2. W Niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023.

 

 1. Od środy, 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich.

– O godz. 9.00  czterech księży rozpocznie wizytę duszpasterską w Dębówce. Prosimy o transport i o osoby, które poprowadzą księży.

      w czwartek, 29 XII, od godz. 9.00 wizyta na alei Warszawskiej i w Marysinie  na ulicy Szarugi, Granatowej, Orzechowej, Jaskrawej, Rumianej i  Kawowej.                                                                                                                                           /Po dwóch księży, jeden od numerów początkowych a drugi końcowych.

– w piątek i sobotę nie kolędujemy!

 1. Plan wizyty kolędowej jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 2. W czasie kolędy kancelaria czynna tylko rano, od godz. 8.00 do 8.30.
 3. Są jeszcze miejsca na parafialny obóz narciarski w Tyliczu w dniach: 22 – 28 stycznia. Zgłoszenia przyjmuje ks. Emil.