Bez kategorii

IV Niedziela Adwentu – 18 XII 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czwarta niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Do piątku włącznie będą odprawiane Roraty o godzinie 6.15, a o godz. 17.45 śpiewamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

 2. Na stoliku obok zakrystii i na stoliku za ławkami możemy otrzymać świece Caritas. Zapraszamy. A przed kościołem kiermasz stroików i świątecznych pierniczków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Marysina.

 3. Dziękujemy osobom, które roznosiły opłatek i ARKĘ. Teraz opłatek możemy otrzymać w zakrystii i w kancelarii. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.

 4. We wtorek ustawiamy choinki i szopkę, a w środę po Mszy wieczornej będziemy zdobili choinki światełkami i bombkami. Prosimy o pomoc.

 5. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy.

 6. Przy wigilijnym stole pamięcią obejmijmy także tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. W sobotę o godz. 8.00, tradycyjnie odprawimy Mszę świętą w intencjach zbiorowych za naszych bliskich zmarłych – Wigilia ze zmarłymi. Naszych zmarłych możemy zapisać po każdej Mszy św. w zakrystii. 24 grudnia, to dzień imienin ks. Adama. Msza w intencji Solenizanta o godz. 8.00.

 7. W sobotę, Pasterka w naszym kościele będzie wzorem lat minionych o godz. 22.00 i o 24.00. Na jej zakończenie połamiemy się opłatkiem w kościele. Taca z tej Mszy przeznaczona jest na utrzymanie Domu samotnej Matki. Kazanie świąteczne wygłosi ks. prof. Marek Chmielewski z KUL.

 8. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jest niedzielny, ale bez Mszy św. o godz. 16.30.

 9. W drugi dzień Świąt czytamy list Rektora KUL i będzie zbiórka ofiar na utrzymanie tej katolickiej Uczelni.

 10. W piątek, 30 XII, obchodzimy święto- Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy na Msze święte o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Jest to dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Msza w intencji Solenizanta o godz. 18.00.

 11. W sobotę, 31 XII, Msza dziękczynna na zakończenie 2022 r. o godz.18.00.

 12. Okres po Bożym Narodzeniu to czas na wizytę duszpasterską, potocznie nazywaną kolędą. Jej podstawowym celem jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domu i mieszkańców. To także okazja do lepszego poznania wiernych oraz ich problemów.

 13. Pragniemy poinformować, że kolędę w naszej parafii rozpoczniemy w środę, 28 XII. O godz. 9.00 czterech księży rozpocznie wizytę duszpasterską w Dębówce. Prosimy o transport i o osoby, które poprowadzą księży.

w czwartek, 29 XII, od godz. 9.00 wizyta na alei Warszawskiej i w Marysinie na ulicy Szarugi, Granatowej, Orzechowej, Jaskrawej, Rumianej i Kawowej. /Po dwóch księży, jeden od numerów początkowych a drugi końcowych.

– w piątek, 30 XII nie kolędujemy!

Program kolędy znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Serdecznie dziękujemy za zapalone światło przed domem, za odprowadzanie księdza do najbliższego sąsiada, za uwiązane psy i za odświętną atmosferę spotkania rodzin z duszpasterzami. W czasie kolędy kancelaria parafialna po południu jest nieczynna. Prosimy przychodzić do kancelarii o godz. 8.00 – 8.30, dzwoniąc do poszczególnych księży.