Bez kategorii

I NIEDZIELA ADWENTU 22

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2. Duchową pomocą będą Msze święte Roratnie, które będą odprawiane, jak tradycja każe, o świcie. Będzie to godzina 6.15 rano od poniedziałku do piątku. W soboty Msza poranna będzie o godz. 6.30 rano. Tradycyjnie, serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, dla których po Mszy św. będą wręczane pakiety śniadaniowe.

 3. Pomocą w owocnym przeżyciu adwentu jest także „Zdrapka Adwentowa” kierowana do dzieci i młodzieży z naszej parafii, które rozprowadza młodzież w cenie 5 złotych.

 4. Kolejną pomocą będą rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się trzecią niedzielę Adwentu, 11 grudnia. Poprowadzi je dla nas ojciec paulin Michał Legan, dyrektor Programów Katolickich w Telewizji Polskiej. Jego autorstwa są tegoroczne rozważanie w Słowo na każdy dzień – Ewangelia na 2022 rok.

 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i świec Caritas, które są na stoliku obok zakrystii.

 6. Są też torby przygotowane przez Caritas naszej diecezji, w nawiązaniu do Tygodnia Ubogich. Posłużą jako pomoc świąteczna najuboższym z naszej wspólnoty i innym, których wspieramy.

 7. Wzorem lat minionych jedna z puszek za ławkami jest przeznaczona na organizację śniadań dla dzieci biorących udział w Roratach.

 8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

 9. W najbliższą niedzielę, 4 grudnia, poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Gorąco zachęcamy drogich parafian, aby zgłosili się do rozniesienia poświęconych opłatków i gazetki parafialnej „ARKA” do swoich sąsiadów z ulicy. Roznoszenie opłatków rozpoczniemy w niedzielę, 4 grudnia. Ofiary składane przy tej okazji będą na utrzymanie naszej parafii, a szczególnie na ogrzewanie naszego kościoła i domu parafialnego.

 10. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia.

 11. W pierwszy piątek spowiadamy od godz. 17.15.

 12. W pierwszą sobotę różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz.6.30. Poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Serdecznie zapraszamy.

 13. W najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie formacyjne Rodziny Różańcowej w kościele. A po Mszy o 11 spotkanie Dziecięcego Kółka Różańcowego. Będzie to niedziela adoracyjna. Gościnnie będzie u nas siostra Hieronima ze Zgromadzenia ss. Albertynek, która po Mszach będzie zbierała na budowane we Lwowie Przytuliska dla samotnych matek z dziećmi.

 14. Zostały wywieszone w gablocie nazwiska kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Głosowanie nastąpi w najbliższą niedziele – 4 grudnia.