Bez kategorii

XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 XI 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy św.
  1. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę przeznaczone są budownictwo sakralne prowadzone w naszej archidiecezji. Bóg zapłać.
  1. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
  1. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz.8.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

 

  1. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.
  1. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Dlatego ofiary zebrane w tym dniu do puszek przeznaczone będą na pomoc osobom bezdomnym.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.
  2. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

– piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

– sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.