Bez kategorii

XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 X 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszym kościele Msze św. będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00.
 3. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Zapraszamy wszystkich na wspomnę modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartkiem miesiąca.
 4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 5. Od 2 listopada przez cały miesiąc, o godz. 17.30, będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki zostaną dostarczone do naszych domów i są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła oraz przy zakrystii.
 6. W czwartek, 3 listopada na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlili się za s. Sylwię, dyrektor Przedszkola Parafialnego z okazji jej Imienin.
 7. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej; spowiedź od godz. 17.00.
 8. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 7.00 – serdecznie zapraszamy!
 9. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Spotkanie Rodziny Różańcowej po Mszy o godz.8.00, a dziecięcego kółka różańcowego po Mszy o godz. 11.00. Będzie to niedziela adoracyjna.
 10. Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do uczestnictwa 39. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 5 – 6 listopada br. Wyjazd z Lublina nastąpi w sobotę, 5 listopada pociągiem pielgrzymkowym o godz. 10.00 z dworca Głównego PKP Lublin, a powrót w niedzielę o godz. 17.58. Wyjazd z dworca Częstochowa Główna o godz. 14.05. Przejazd odbywa się na podstawie wydawanych biletów „Pielgrzym”. Cena biletu 70 zł. na przejazd tam i z powrotem. Zakup biletu w kasie biletowej. Mogą jechać również nasi parafianie. Noclegi we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 12. W związku z upływającą pięcioletnią kadencją parafialnych rad duszpasterskich, ks. Arcybiskup kieruje do nas dekret zarządzający ich wybory i zasady ich wyłaniania. Prosimy o uważne wysłuchanie…