Bez kategorii

XXVII Niedziela Zwykła – 2 X 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, serdecznie zapraszamy członków Rodziny Różańcowej do pozostania w kościele na miesięcznym spotkaniu formacyjnym./

 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na utrzymanie naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Jednocześnie informujemy , że na pierwszy rok studiów i formacji zgłosiło się 9 kandydatów do kapłaństwa. Wychowawców i kleryków polecamy szczególnej modlitwie.
 3. Dziś o godz. 16.00 w kościele katecheza dla uczniów trzecich klas w ramach przygotowań do pierwszej komunii świętej a po Mszy o 16.30 nastąpi rozdanie tym dzieciom różańców, aby w październiku modliły się.
 4. Jutro, pierwszy poniedziałek miesiąca, Msza o godz. 18.00 z formularza: „Ku czci Ducha Św., a po niej nabożeństwo Uwielbienia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek i środę.

 6. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, czy w rodzinie.

 7. Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego. Zainteresowanych duszpasterstwem akademickim w naszej parafii odsyłamy do ks. Emila.

 8. W tym tygodniu w czwartek będziemy modlili się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu P. Jezusa. Spowiedź pierwszo piątkowa rozpocznie się o godz. 17.00.

 9. W czwartek, 6 października o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość poświęcona zakończeniu renowacji Cmentarza Wojennego w Marysinie, na którym spoczywają żołnierze armii austro – węgierskiej i rosyjskiej, którzy zginęli w bitwie stoczonej pod Jastkowem na przełomie lipca i sierpnia 1915 roku. Cmentarz powstał w 1929 r. po ekshumacji szczątków żołnierzy z Cmentarza Legionistów w Jastkowie.

 10. W najbliższą niedzielę, 9 października taca będzie przeznaczona na misje – „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.

 11. Zapraszamy do nabywania prasy katolickie wyłożonej na stoliku przy zakrystii. Szczególnie polecamy Niedzielę, Gość Niedzielny w cenie 8 złotych, Mały Gość Niedzielny w cenie 5 złotych i Gość Extra –„Dotyk Miłosierdzia” w cenie 12 złotych. Czytajmy dobrą prasę i książki.

 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Smajkiewicz z ul. Aksamitnej i śp. Dzik Zbigniewa z ul. Ziemskiej, oboje należeli do Marysina. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

 13. Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu…