Bez kategorii

XXVI Niedziela Zwykła – 25 IX 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziękujemy ks. Mirkowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 1. W najbliższy czwartek, 29 września, w święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, swoje imieniny będzie obchodził nasz Organista, Pan Michał. Msza św. w intencji Solenizanta i jego rodziny zostanie odprawiona o godz. 18.00. Zachęcamy do pamięci w modlitwie.
 1. W sobotę rozpoczynają się nabożeństwa październikowe. Zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy również do odmawiania Różańca w domach. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i środy.
 1. W pierwszą sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. W najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne w kościele członków Żywego Różańca. A po Mszy św. o godz. 11.00, spotkanie dziecięcego kółka różańcowego.
 2. Taca będzie przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne. Będzie to niedziela adoracyjna.
 1. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Są już kalendarze katolickie na 2023 rok ze Świętej Wody w cenie 3 złotych.
 2. Zachęcamy młodzież i dzieci szkolne do zaangażowania w scholii młodzieżowej i szkolnej, a także w służbie ministranckiej.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych łask i Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

. 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, męczennik,

. 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafael.

 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,

 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,

 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,