Bez kategorii

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 IX 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Emilowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, zostaną poświęcone tornistry uczniów z klas pierwszych. Zapraszamy.
 4. We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.30 zapraszamy na różaniec, a po Mszy św. wieczornej na procesję ze świecami po parafialnych ogrodach.
 5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.
 6. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
 7. W sobotę, 17 września, na Mszy św. o godz. 13.00 ślubu wieczyste złoży siostra Małgorzata Szponar ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek.
 8. W najbliższą niedzielę, 18 września, po Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi z koncertem chór i orkiestra Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej. Serdecznie zapraszamy.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 11. Zapraszamy uzdolnione głosowo i muzycznie dzieci, młodzież i dorosłych do ubogacania niedzielnych Mszy świętych śpiewem w scholach i chórze parafialnym. Potrzebujemy szczególnie mężczyzn śpiewających basem.
 12. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Spotkania z kandydatami i ministrantami prowadzi ks. Grzegorz.
 13. Zapraszamy małżeństwa, które chcą wzmocnić swoją więź małżeńską na warsztaty, które w Dąbrowicy poprowadzą w dniach 16 – 118 września Państwo Monika i Sławek Piątek. Więcej informacji w gablocie.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helenę Marczyk – Dorota z ul. Kwiatów polnych i śp. Kazimierza Grzegorczyka z Alei Warszawskiej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek …