Bez kategorii

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 VIII 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.

 2. We środę, 31 sierpnia będziemy obchodzić 42. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa, a czwartek 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. A także o żołnierzach niezłomnych.

 3. Pierwszego września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w najbliższą niedzielę o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy.

 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00 spotkanie Żywego Różańca w kościele.

 5. Po zakończeniu wakacji, od września wprowadzamy w niedziele Mszę św. o godz. 16.30, aby odciążyć inne Msze święte, bo każdego miesiąca kolejne nowe rodziny, często z małymi dziećmi wprowadzają się do nowych domów i mieszkań, szczególnie przy ulicy: Bukszpanowej, Skowronkowej i Sławinkowskiej. Witamy Was Kochani bardzo serdecznie. Czujcie się u siebie. Msze św. w niedziele będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 – Suma z sakramentem chrztu świętego, 16.30 i 18.00.

 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

 7. Piątek, 2 września, to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz.17.15.To zaproszenie kierujemy także do uczniów klas ósmych, aby od pierwszych piątków miesiąca rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ich zapisy kontynuowane są w zakrystii po każdej Mszy świętej.

 8. W pierwszą sobotę po Mszy o godz. 18.00 nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu, z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy.

 9. W dniach 3 – 4 września /sob. – niedz./ w Wąwolnicy będą miały miejsce doroczne uroczystości diecezjalne, ku czci MB Kębelskiej. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. bp Paweł Gonczaruk, biskup charkowsko – Zaporowski. Program uroczystości w gablocie.

 10. W sobotę, z kościoła św. Andrzeja Boboli na Czechowie wyruszy piesza pielgrzymka do Wąwolnicy. Msza św. o godz. 6.30. Zapraszamy.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. / Zaproszenie Metropolity na uroczystości Maryjne /.