Bez kategorii

XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 VIII 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Zaraz po Mszy św. o godz.8.00, spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca w kościele. Serdecznie zapraszamy.

  1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej w najbliższą sobotę. W programie: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. procesja z figurką.

  1. W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, będziemy gościli ks. Jana Juszko, który pracuje w Mińsku, stolicy Białorusi. Ofiary zebrane tego dnia na tacę są przeznaczone na programy pomocowe realizowane przez Caritas.

  1. Serdecznie zapraszamy na X Edycję Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej, która odbędzie się od 18 do 21 sierpnia w Garbowie. Jest to bardzo dobra propozycja dla wzmocnienia wiary młodych ludzi.

 

  1. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 

  1. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas ósmych.

 

  1. Przekazujemy pozdrowienia i zapewnienie o pamięci w modlitwie od pielgrzymów z naszej parafii podążających na Jasną Górę.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

 

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Witolda Dereweckiego z ul. Sławinkowskiej i śp. Tadeusza Pionteckiego z ul. Motylowej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…