Bez kategorii

XVI Niedziela Zwykła – 17 VII 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Jerzemu Węzce, proboszczowi z parafii w Gołębiu nad Wisłą za wygłoszone do nas Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć dzieło wykańczania wnętrza nowego domu parafialnego.

 2. Dziś w ramach obchodów 42. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980 r. trwają uroczystości w Lokomotywowni PKP, a w najbliższą niedzielę o godz. 11.30 odbędzie się Msza św. w Lubelskiej Archikatedrze.

 3. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

 1. W najbliższy piątek, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

 1. W sobotę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy.

 1. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy św. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Po Mszy św. o godz. 12.30 chcemy poświęcić jak najwięcej motocykli i skuterów.

 1. Do 25 lipca potrwają zapisy chętnych do udziału w 44 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie nr. 6. Od 26 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 – 17.00. Również i w tym roku można wesprzeć fundusz „Idę z Tobą”.

 1. Osoby, które chcą pojechać w pielgrzymce autokarowej do Medjugorje i na Bałkany, proszone są o wpłatę zaliczki 700/ os. na konto lub w biurze podróży Olimp, ul. Kościelna 5/ lok.4. Ilość miejsc jest ograniczona.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.. Marię Szopert z ul. Gajowej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…