Bez kategorii

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 VI 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. profesorowi Maciejowi Hułasowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Jutro, o godz. 9.00, rozpoczną się w Domu Parafialnym zajęcia letniego Oratorium, które poprowadzą siostry Dominikanki wraz z młodzieżą.
 3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
 4. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie o godz. 17.30. – serdecznie zapraszamy!
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej; spowiedź święta od godz. 17.30;

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele. Będzie to niedziela adoracyjna.
 2. Informujemy, że w niedziele lipca i sierpnia zawieszamy Mszę świętą o godz. 16.30. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 3. W najbliższą sobotę, 2 lipca, Mszą św. o godz. 7.00, rozpoczną się parafialne kolonie w Szeligach koło Ełku.
 4. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 5. Rozpoczynające się wakacje będą sposobnością do przyśpieszenia prac przy odnawianiu drzwi w kościele.
 6. Zachęćmy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 7. Nasza Parafia organizuje z Biurem Podróży „OLIMP” pielgrzymkę autokarową na Bałkany, w dniach od 21 do 30 września br. W programie: m.in. Precz i Mariagyud, jedno z najstarszych na Węgrzech sanktuariów maryjnych; Sarajewo, Medjugorje, Dubrobnik, wyjazd do Kotaru i wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. Cena: 1050 zł + 300 euro/os. Szczegółowy program w gablocie, za ławkami i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.