Bez kategorii

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 V 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy o. Bogusławowi, przełożonemu wspólnoty Misjonarzy Afryki, za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dziś aby upamiętnić 102 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, możemy nabyć kremówki prosto z Wadowic, które dotarły do nas wczoraj późnym wieczorem. Kupując je wspieramy również fundusz duszpasterstwa młodzieży w naszej parafii.
 3. Dziś o godz. 15.00, rozpocznie się nabożeństwo poświęcenia pół w Dębówce. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii na majowej scenerii.
 4. Jutro, w poniedziałek, początek dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 5. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 6. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 7. W piątek, 27 maja, na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 i niedzielę 29 maja o godz. 11.00 i 12.30, uczniowie trzecich klas przystąpią do pierwszej komunii świętej. Spowiedź dzieci i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w piątek o godz.16.30. Zapraszamy wraz z rodzicami.
 10. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz.17.30.
 11. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Teodorę Widomską z ul. Sławinkowskiej, Krzysztofa Kowalczyka z ul Kwiatów Polnych, Waldemara Brodziaka z Dębówki i Juliusza Różyckiego z ul. Kasztelańskiej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek …