Bez kategorii

III NIEDZIELA WIELKANOC – 1 V 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele./
 2. Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.
 3. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie świąteczne pracowników kolei. A o godz. 15.00 – spotkanie członków Rady Duszpasterskiej.
 5. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.
 6. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. W poniedziałek Msza wieczorna ku czci Ducha Świętego.
 7. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Bez Mszy o godz. 16.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 8. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

A – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00,

B – w piątek spowiedź święta od godz. 17.30.

C- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.7.00.

 1. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele

 2. W naszej parafii wypada doroczny odpust ku czci św. Stanisława biskupa, męczennika- Patrona naszej Parafii, Diecezji i Polski. Główna Msza św. połączona z procesją na Sumie o godz. 12.30. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu orszaku procesyjnego.

 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 4. Rozpoczęliśmy odnawianie drzwi w naszym kościele. Jednocześnie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i pomoc uchodźcom z Ukrainy. 14.Zachęcamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.