Bez kategorii

II NIEDZIELA WIELKANOCY, – CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24 IV 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. O godzinie 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
 2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Dziękujemy za wszelką pomoc świadczoną uciekinierom z Ukrainy. Na ten cel przeznaczona jest jedna ze skarbonek w naszym kościele.
 3. Dziś na Mszach świętych o godz. 16.30 i 18.00, biskup Adam udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej uczniom klas ósmych.
 4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Tego dnia obchodzi swoje Imieniny ks. Marek Cieśluk. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek, 26 kwietnia, uroczystość Świętego Wojciecha, patrona Polski, przeniesiona z tygodnia wielkanocnego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 6. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
 7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
 8. Po Mszy o godz. 8.00, nastąpi spotkanie formacyjne Rodziny Różańcowej. A po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dziecięcego kółka różańcowego. Będzie to niedziela adoracyjna.
 9. Na Mszy o godz. 12.30 będziemy gościli kolejarzy, którzy będą mieli swoje spotkanie wielkanocne.
 10. Natomiast o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej. To wszystko odbędzie się w niedzielę 1 maja.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. Od poniedziałku rozpoczniemy gruntowne odnawianie pozostałych dwóch drzwi zewnętrznych naszego kościoła, podobnie jak zrobiliśmy główne drzwi wejściowe. W dalszej kolejności, do końca wakacji, odnowimy wszystkie drzwi wewnątrz naszej pięknej świątyni.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wiesława Olszak z Marysina, Marcina Dziadkiewicza z Dębówki i Andrzeja Kołosińskiego z ul. Bogdanówka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…