Bez kategorii

V Niedziela Wielkiego Postu – 3 IV2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele./

 2. Rozpoczynamy doroczne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy, 6 kwietnia włącznie. Dołóżmy starań, by wysłuchać nauk i przystąpić do sakramentu pokuty. Będzie też możliwość uczestniczenia w rekolekcjach w Internecie.

 3. Program rekolekcji jest następujący: dorośli przychodzą na godz. 7.00, 9.00 i 18.00, młodzież, studenci i wracający z pracy później – o godz. 19.15, a dzieci szkolne o godz. 10.30 i 12.30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdym nabożeństwem.

 4. Polecamy modlitwom wiernych ks. Pawła Bartoszewskiego, naszego rekolekcjonistę i duchowe owoce tych rekolekcji. W imię Chrystusa prosimy – „Pojednajcie się z Bogiem bogatym w miłosierdzie.”

 5. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.

 6. W najbliższy piątek, 8 kwietnia, odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej po naszym osiedlu, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy. Nie będzie drugiego nabożeństwa w kościele. Idziemy razem.

 7. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. przed świętami, odbędą się w najbliższą sobotę w godzinach przedpołudniowych. Zgłoszenia osób chorych przyjmujemy w zakrystii w czasie rekolekcji.

 8. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
 9. Dziś, kolejna niedziela, kiedy harcerze rozprowadzają przed naszym kościołem piękne palmy. Jest to cegiełka na wakacyjne obozy.

 10. Na stoliku z prasą i na stoliku za ławkami są też do nabycia czekoladowe baranki wielkanocne, zamiast „chlebków dobroci” Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w cenie 7 złotych.

 11. Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na śpiew gorzkich żali.

 12. Natomiast w ciągu tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godzinach, od 16.00 do 18.00, także w piątek.

 13. Jałmużna wielkopostna w naszej parafii przeznaczona jest na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Bóg zapłać.

 14. Zachęcamy lektury prasy katolickiej wyłożonej obok zakrystii.

 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Żurek z ul. Gojawiczyńskiej, Janinę Kańczugowską z ul. Skowronkowej i Andrzeja Baryłę z ul. Platanowej. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…