Bez kategorii

III Niedziela Wielkiego Postu – 20 III 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wygłoszone Słowo Boże.

 2. Trzecia niedziela Wielkiego Postu, to półmetek tego ważnego okresu liturgicznego. Stąd coraz bardziej naglące zaproszenia na nabożeństwa wielkopostne, skierowane do tych, którzy jeszcze w nich nie brali udziału. W każdy piątek odprawiamy Drogę Krzyżową: o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych, w niedziele o godz. 17.30 śpiewamy Gorzkie Żale, a w tygodniu uczestniczymy od godz. 16 do 18 w adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy…

 3. Za dwa tygodnie rozpoczną się nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. Sławomir Nowosad z KUL. Program rekolekcji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

 4. W najbliższy piątek, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy celebrujemy początek naszego odkupienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.

 5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Taki obrzęd nastąpi po każdej Mszy świętej.
 6. Nadal zbieramy produkty żywnościowe i chemię dla tych, którzy uciekając z objętej wojną Ukrainy i zatrzymali się na terenie naszej parafii. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia i wsparcia finansowego. Na tę pomoc przeznaczona została też jedna z puszek za ławkami w naszym kościele.

 7. Ekstremalna Droga Krzyżowa po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią po raz ósmy wyjdzie z Lublina 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl. Można się zapisać na autokar powrotny z Wąwolnicy. Koszt przejazdu 20 zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 9. Dziękujemy Paniom, które pomogły obsadzić teren przy kościele i domu parafialnym bratkami. To znak, że wiosna zbliża się do nas.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.
 11. W piątek dzień imienin siostry Marioli , pracującej w Przedszkolu i Domu Parafialnym. Msza św. w intencji Solenizantki o godz. 18.00.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Folusiewicz z ul. Liliowej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu…