Bez kategorii

V Niedziela Zwykła – 6 II 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Po Mszy św. o godz. 8.00, nastąpi spotkanie formacyjne Rodziny Różańcowej w kościele. Zapraszamy.

  2. W pierwszy poniedziałek miesiąca, 7 lutego o godz. 18.00 odprawimy Mszę świętą ku czci Ducha Świętego.

  3. W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

  4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy od 30 lat z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, osamotnionych i chorych, dla tych, których mamy blisko siebie, na swojej ulicy, a także i dalej. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 18.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku obok zakrystii możemy otrzymać nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli w cenie 8 złotych.

  6. W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na „Fundusz Wschodni”.

  7. W pierwszy czwartek kolejnego miesiąca, 3 marca o godz. 19.00 rozpoczniemy katechezy dla narzeczonych w ramach duchowego przygotowania do sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku „zamierzają wziąć ślub”.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  9. Zachęcamy do pozostania na miesięczną adorację Najświętszego Sakramentu.