Bez kategorii

II Niedziela Zwykła – 16 I 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Serdecznie dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

  2. Dziękujemy ojcu Markowi, Paulinowi z Mariupola na Ukrainie za wygłoszone do nas Słowo Boże. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć ofiarnym groszem dzieło budowy sanktuarium MB Częstochowskiej na Ukrainie, blisko morza Czarnego.

  3. Od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa oktawa powszechnej modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  4. W piątek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Może warto zamówić za nich Mszę świętą?

  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć na stoliku obok zakrystii.

  6. W 2022 roku, to wierni przychodzą z kolędą do duszpasterzy. Jest to czas kolędowania, słuchania Ewangelii, modlitwy i błogosławieństwa. Będzie wyrazem podtrzymywania wiary i odpowiedzialności za wspólnotę parafialną. Wizytę duszpasterską w okresie pandemii ograniczamy tylko do tych wiernych, którzy zaproszą kapłana do swoich domów.
  7. W ramach odwiedzin duszpasterskich zapraszamy Czcigodnych Parafian, Mieszkańców poszczególnych ulic i domów, na specjalne nabożeństwo kolędowe połączone z modlitwą różańcową przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i Mszą św. w ich intencji.
  8. Program kolędowej modlitwy w kościele na bieżący tydzień:

– 17 I, w poniedziałek, o godz. 17.30 – mieszkańców osiedla przy Natalinie, z ul. Modrzewiowej, Azaliowej, Śpiewnej , Szelestnej, Szumiącej, Podleśnej, Słonecznej i Przyjaznej.

– 18 I, we wtorek, o godz. 17.30 – mieszkańców ulicy Jemiołowej, Uroczej i Zapolskiej,

– 19 I, w środę o godz. 17.30 – mieszkańców ulicy Głównej, Deszczowej, Kmiecej, Mgielnej i Wodnej,

– 20 I, w czwartek, o godz. 17.30 – mieszkańców ulicy Kasztelańskiej, Bartnicza, Bogdanówka, Sławinkowskiej i Szafirowej,

– 21 I, w piątek, o godz. 17.30 – mieszkańców ulicy Ziemskiej, Mieczykowej i przyległych oraz Bukszpanowej,

8. Z wizytą duszpasterską w najbliższą sobotę uda się 5 księży. Odwiedzimy naszych Parafian na ulicy: Mieczykowej z ulicami przyległymi, Bukszpanowej, Jana lisa, Ziółkowskiego, Szafirowa, Świerkowa, Zbożowa, Jemiołowa, Araszkiewicza, Jaworskiego, Serwaczyńskiego, Ciepielewskiego i Kleinera. Początek kolędy o godz. 10.00.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Bracławik Andrzeja z ul. Ziemskiej i Podleśnego Janusza z ul. Tulipanowej. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: