Bez kategorii

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu
 2. W czwartek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Na wszystkich Mszach poświęcenie kredy i kadzidła. Zgodnie z polskim zwyczajem kreślimy na drzwiach domów i mieszkań pierwsze litery imion mędrców ze wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary. Taca przeznaczona jest na misje.
 3. W najbliższą niedzielę, 9 I na Mszy św. o godz.11.00, odbędzie się noworoczne spotkanie kolejarzy z udziałem biskupa Mieczysława.

 4. Na stoliku przy zakrystii można nabyć prasę katolicką i kalendarz katolicki.

 5. Dziękujemy rodzinom, które ofiarowały trzy duże choinki do prezbiterium naszego kościoła. Dziękujemy także osobom, które pomogły wyciąć, przywieść i ustawić choinki w kościele, a także zmontować szopkę. Dziękujemy naszej młodzieży za ubieranie choinek.

 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.

 7. Wizyta duszpasterska w 2022 roku, podobnie jak w roku ubiegłym, zostaje podzielona na dwie części. Chęć przyjęcia księdza z wizytą duszpasterską wyraziło ponad 200 rodzin i do nich udamy się w cztery kolejne soboty stycznia w godzinach: od 10.00 do 15.00. Kolęduje czterech księży.
 8. Natomiast od jutra do 21 stycznia będziemy zapraszali przedstawicieli rodzin ze wszystkich ulic i miejscowości naszej parafii do kościoła na wspólną modlitwę w ich intencji. Nabożeństwo rozpocznie o godz. 17.30 – różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie a następnie Msza święta w intencji uproszenia Bożego błogosławieństwa dla tych mieszkańców. A zakończy uroczyste błogosławieństwo i przekazanie okolicznościowych pakietów z modlitwą do odmówienia w domu w czasie poświęcenia mieszkania po przyjściu z kościoła.
 9. W najbliższym tygodniu zapaszmy rodziny z następujących ulic:

03 stycznia, w poniedziałek na godz. 17.30 zapraszamy mieszkańców:

ul. Jaworskiego, Kleinera, Serwaczyńskiego, Lawendowa, Ciepielewskiego i Araszkiewicza,

04 stycznia, wtorek na godz. 17.30 zapraszamy mieszkańców:

z Dębówki i Alei Warszawskiej,

 1. stycznia, środa, na godz. 17.30 zapraszamy mieszkańców:

ul. Jana Lisa, Ziółkowskiego, Świerkowa, Modrzejewskiej i Jodłowa,

Natomiast w sobotę, 8 stycznia odwiedzimy z kolędą od godz. 10.00:

1 ks. – ul. Kwiatów Polnych, Rozmarynowa, Chabrowa, Macierzanki i Dzbenin.

2 ks. – ul. Lawendowa, Zapolskiej, Fiołkowa i Irysowa.

3 ks. – ul. Urocza i Tulipanowa.

4 ks. – ul. P. Gojawiczyńskiej, Skalista, Słonecznikowa i Motylowa.

Program modlitwy za rodziny i kolędy umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii: www.stanislaw.lublin.pl

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Wójcik z ul. Serwaczyńskiego i Marię Dados z Dębówki. Wieczny odpoczynek …