Bez kategorii

XXIX Niedziela Zwykła – 17 X 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy ojcu Bogusławowi za wygłoszone do nas Słowo Boże. Ojcowie Misjonarze Afryki proszą dzisiaj o wsparcie dla swoich misji. Przed kościołem są rozprowadzane różne ich materiały: czasopismo – „Głos Afryki”, książki, śpiewniki, płyty CD, różańce, misyjna kawa, a szczególnie kalendarze – agendy na 2022 rok. Wszystkie zebrane ofiary będą przeznaczone na misje Ojców Białych. Za dar serca składamy Bóg zapłać.
 2. 50 lat temu, 17 października 1971 roku został beatyfikowany w Rzymie przez papieża Pawła VI o. Maksymilian Kolbe, który pokazał, że nie ma takiej sytuacji, w której nie można kochać.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy gościli lubelskich kolejarzy, którzy duchowo przygotowują się do XXXVIII ogólnopolskiej pielgrzymki, która odbędzie się w dniach 6 – 7 listopada br.
 4. W poniedziałek do południa zakończy się zbiórka makulatury i elektrośmieci. Dziękujemy za zainteresowanie akcją.
 5. Październik to miesiąc różańca świętego. Zapraszamy na to nabożeństwo codziennie o godz. 17.30. A dzieci szczególnie w poniedziałek i środę.
 6. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. Zapraszamy na różaniec i Mszę o godz. 18.00.
 7. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz Prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
 8. W najbliższą niedzielę, 24 października, odbędzie się zbiórka do puszek na remont kościoła w Bałcie na Ukrainie. Będziemy gościli ks. Daniela Kołakowskiego, proboszcza tej parafii, który wygłosi do nas Słowo Boże.
 9. Zapraszamy kandydatów na ministrantów na zbiórki w czwartki o godz. 18.30. Zapraszamy też do scholii młodzieżowej i dziecięcej.
 10. Serdecznie zapraszamy do kina „Bajka” na film: „Fatima”, w najbliższy poniedziałek na godz. 20.15. Seans został zamówiony przez naszą parafię. Bilety na stronnie internetowej kina i w kasie. Natomiast w listopadzie zapraszamy na film o kardynale Stefanie Wyszyńskim. Szczegóły podamy w terminie późniejszym.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Antonina Czerska z ul. Sempołowskiej, Leszek Całka z Dębówki, Beata Jurkowska – Bucior z ul. Fiołkowej i Henryk Zarychta z ul. Ciepielewskiego. Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu…