Bez kategorii

XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 VII 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”.
 2. Dziękujemy ks. Mirkowi Dąbrowskiemu za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 3. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane przy tej okazji, jak zawsze, przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
 1. Dziś przed kościołami trwa zbiórka funduszy dla poszkodowanych przez letnie nawałnice i burze. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.
 1. W przyszłą, pierwszą niedzielę sierpnia, po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Żywego Różańca w kościele. Będzie to niedziela adoracyjna.
 1. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów informuje , że w czasie ostatniej akcji zebrano w naszej Parafii: 5600 kg makulatury, 4613 kg elektrośmieci i 950 kg stalowego złomu. Wartość zebranych surowców to 3.434 złote. Kwota ta zasili fundusz budowy studni w Batchoro w Czadzie. Organizatorzy serdecznie dziękują…
 2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zygmunta Misiudę z ul. Jana Lisa. Polećmy go teraz Bożemu miłosierdziu.
 6. Modlitwa na poświęcenie pojazdów….