Bez kategorii

XV Niedziela Zwykła – 11 VII 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  2. Dziękujemy o. Pawłowi Patykowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki za wygłoszone do nas Słowo Boże. Po Mszy świętej możemy wesprzeć swoimi ofiarami budowę kościoła w Chinsapo w Malawi. Za dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. We wtorek, 13 lipca, kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30, a po Mszy odbędzie się procesja z figurką Matki Bożej. Zapraszamy.
  4. W środę wracają uczestnicy kolonii w Szeligach, a w czwartek z Białego Dunajca. Pogoda i humory wszystkim dopisują. Przekazują serdeczne pozdrowienia.
  5. W piątek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
  6. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby to był znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.
  7. W najbliższą niedzielę, 18 lipca, w 41. rocznicę strajków lubelskich kolejarzy, na terenie lokomotywowni, obok Dworca Głównego PKP, o godz. 10.00 Mszę świętą odprawi ks. bp Mieczysław Cisło. TVP 3 przeprowadzi transmisję tej uroczystości. Duszpasterstwo kolejarzy i NSZZ Solidarność, wszystkich serdecznie zapraszają.
  8. 43. Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku 4 sierpnia. Zapisy potrwają do 15 lipca. W parafii lub przez stronę internetową pielgrzymi można składać ofiary z intencjami na fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku przy zakrystii. Obok Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się, jest Mały Gość Niedzielny i Tęcza dla uczniów.
  10. Dziś w Dąbrówce piknik rodzinny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.