Bez kategorii

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 VII 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. / Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy członków Żywego Różańca do pozostanie w kościele na miesięcznym spotkaniu formacyjnym w kościele. /
 2. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
 3. Dziś rozpoczynają się parafialne kolonie na Mazurach. Kierownikiem tych kolonii jest ks. Emil. Życzymy owocnego i bezpiecznego wypoczynku. Polecamy uczestników i wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach modlitewnej pamięci.
 4. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00, będziemy modlili się formularzem mszy ku czci Ducha Świętego.
 5. We wtorek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. Za tydzień ojciec Paweł Patyk, ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki, wygłosi do nas kazanie i będzie zbierał przed kościołem ofiary na budowę kościoła Chinsapo w Malawi.
 7. Zakończyło się letnie oratorium, które poprowadziły Siostry Dominikanki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę piękną pracę wychowawczą.
 8. 43. Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku 4 sierpnia. Zapisy potrwają do 15 lipca. W parafii lub przez stronę internetową pielgrzymi można składać ofiary z intencjami na fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy zakrystii. Dla dzieci jest miesięcznik: Tęcza i Mały Gość Niedzielny.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. W wakacyjne niedziele zapraszamy na Msze św. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 12. Na zakończenie Eucharystii, zapraszamy do pozostania na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.