Bez kategorii

X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 VI 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zaraz po Mszy św. o godz. 8.00, zapraszamy Rodzinę Różańcową do pozostania w kościele na miesięczne spotkanie formacyjne.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00, Komunia Rocznicowa czwartych klas.
 3. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w .
 4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz.17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.
 5. W czwartek, 10 czerwca, na Mszy o godz. 18.00, zakończenie oktawy Bożego Ciała, połączone z błogosławieństwem wianków z ziół. O godz. 17.30 procesja.. Dziękujemy za angażowanie w organizację orszaku procesyjnego. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
 7. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 8. Tradycją lat ubiegłych, w te wakacje organizujemy parafialne kolonie nad jeziorem w Szeligach koło Ełku, w dniach od 4 do 14 lipca i w górach, w Białym Dunajcu od 5 do 15 lipca. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Wznawiamy również letnie Oratorium, które będzie w pierwszym tygodniu wakacji, od 28 czerwca do 2 lipca. Temat przewodni: „Morskie opowieści”. Zapisy u Sióstr Dominikanek i u siostry Magdy w szkole. Zapraszamy…
 10. W najbliższą niedzielę taca przeznaczona będzie na Metropolitalne Seminarium Duchowne. Będzie to niedziela popularyzująca ideę Spotkań Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Będzie też sposobność do wsparcia funduszu organizacji tych spotkań.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: osobom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym, liturgicznej służbie ołtarza, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Marianna Kosowska z ul. Bogdanówka. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu…