Bez kategorii

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30 V 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 2. Dziękujemy ks. Mirkowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 3. Dziś o godz. 14.00, przy kapliczce na skrzyżowaniu ulic Karminowej i Szarugi w Marysinie rozpocznie się nabożeństwo poświęcenia pól.
 4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszymy ulicami: Świerkową, Tulipanową, Skalistą i Zbożową z procesją do czterech ołtarzy, które będą jak w latach minionych. „… Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. W Boże Ciało zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 5. Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. O szczególną pomoc prosimy wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca, bo jest wiekowo młoda i liczna.
 6. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. Próba sypania w środę, po Mszy wieczornej.
 7. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 17.30. Prosimy mężczyzn do niesienia chorągwi.
 8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Spowiadamy od godziny 17.00.
 9. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy wieczornej. Adoracja potrwa do godz. 21.00. Zapraszamy.
 10. Przyszła niedziela, 6 czerwca, będzie adoracyjna. Po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca w kościele, a na Mszy św. o godz. 11.00, uczniowie czwartych klas będą przeżywać swoją Komunię Rocznicową. Spowiedź w pierwszy piątek. Ofiary zebrane tego dnia do puszki będą przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo czerwcowe z procesją.
 11. Zakończył się Biały Tydzień trzech grup pierwszokomunijnych. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców i dzieci, a także za dar ołtarza. Pozostała jeszcze czwarta grupa, której komunii udzielimy w sobotę, 12 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź w piątek na nabożeństwie czerwcowym, od godz. 17.20.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest na stoliku obok zakrystii.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.