Bez kategorii

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 V 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.
 3. Dziś przeżywamy dzień pierwszej komunii świętej klas trzecich, która odbywa się na trzech Mszach świętych: o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. A w ciągu tygodnia będzie Biały Tydzień dla tych dzieci i ich rodziców na Mszy o godz. 18.00.
 4. Natomiast sakrament bierzmowania klas ósmych odbędzie się w poniedziałek, 31 maja, na Mszach o godz. 18.00 i 19.30. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania ze spowiedzi.
 5. Dziękujemy ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 6. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii.
 7. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wyłożonej na stoliku obok zakrystii. Jest już nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla uczniów.
 10. W najbliższą niedzielę, 30 maja, odbędzie się obrzęd poświęcenia pól w Marysinie. To nabożeństwo rozpocznie się o godz. 14.00 przy skrzyżowaniu ulic Szarugi i Karminowej, obok kapliczki. Następnie pójdziemy do ul. Turkusowej, gdzie będzie Msza święta. Serdecznie zapraszamy w imieniu obu Parafii i Pani Sołtys.
 11. W uroczystość Bożego Ciała, 3 czerwca, procesja z Najświętszym Sakramentem pójdzie ulicą : Świerkową, Tulipanową, Skalistą i Zbożową.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Elżbietę Durak z ul. Skowronkowej. Polećmy ją teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek…