Bez kategorii

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 25 IV 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji na wspólnym różańcu i Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W Wielki Czwartek, w ramach duchowej adopcji księży pracujących w naszej parafii, losowaliśmy księży i ojców zakonnych, których obejmiemy dobrowolną modlitwą przez 12 miesięcy. Dopełnieniem będzie ta Niedziela Dobrego Pasterza. Kto chciałby włączyć się do tej modlitwy, to proszę wylosować przy wyjściu z kościoła takiego kapłana. Za dar modlitwy i troski o naszą parafię, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dziś dziękujemy za modlitwę w intencji ks. Marka, dzisiejszego Solenizanta.
  4. Dziękujemy także ks. prof. Marianowi Stasiakowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
  5. Od piątku, 30 kwietnia, do czwartku, 6 maja potrwa Jerycho Różańcowe przed naszym Odpustem Parafialnym ku czci św. Stanisława bm. w dniu 8 maja. Ze względu na pandemię koronawirusa, będzie to tylko modlitwa w naszych domach. Zachęcamy Drogich Parafian do włączenia się w domowe całodobowe czuwanie różańcowe. Program zachęca mieszkańców poszczególnych ulic i grup modlitewnych do włączenie się we wspólnotową modlitwę w intencji naszej parafii, Kościoła i zakończenia pandemii Covid 19. Harmonogram umieszczony jest w gablocie i na stoliku za ławkami.
  1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17.30, zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. W tym miesiącu nabożeństwo poprowadzi Legion Maryi. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godz. 21.00.
  1. W najbliższą niedzielę, pierwszą w maju, po Mszy o godz. 8.00, spotkanie Rodziny Różańcowej w kościele, a po Mszy o godz. 11.00, spotkanie dziecięcego kółka różańcowego. Będzie to niedziela adoracyjna. A taca będzie na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
  2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.