Bez kategorii

V Niedziela Zwykła – 7 II 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po Mszy św. o godz. 8.00, nastąpi spotkanie formacyjne Rodziny Różańcowej w kościele.
 2. Informujemy, że od trzech tygodni jest dodatkowa  Msza święta w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy.
 3. W  środę, 10 lutego przypada 10 rocznica śmierci śp. Abp Józefa Życińskiego. Uroczysta Msza św. w katedrze o godz. 19.00. Pamiętajmy  też w naszych modlitwach.
 4. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata w liczbie 5 – 6 milionów.
 5.  Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy od 30 lat z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować o godz. 18.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!   
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku obok zakrystii możemy otrzymać nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli w cenie 5 złotych. A dla uczniów – Mały Gość Niedzielny, też po 5 złotych.
 7. Już niedługo wejdziemy w kolejny Wielki Post. Niech sprawdzoną pomocą będą „Zdrapki”. Podobnie jak w poprzednich latach Zdrapka  umożliwi Ci piękniejsze, dojrzalsze i intensywniejsze przeżycie okresu Wielkiego Postu. Młodzież rozprowadza „Zdrabki” przed kościołem w cenie: 3.50 zł.
 8. W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na „Fundusz Wschodni”.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Bronicz z Dębówki, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Heleny Grotkowskiej z Marysina.  Polećmy ich teraz Bożemu miłosierdziu: wieczny odpoczynek
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 11. Zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu.