Bez kategorii

Wizyta duszpasterska 2021

Wizyta duszpasterska 2021

Drodzy Parafianie!

Tegoroczna wizyta duszpasterska będzie inna niż te, do których zostaliśmy przyzwyczajeni. Zawsze to my byliśmy u Was, ale sytuacja epidemii wymaga zmiany formy, więc tym razem Was zapraszamy do nas, do kościoła, na wspólną Eucharystię o godz. 18.00 sprawowaną w Waszej intencji połączoną z modlitwą błogosławieństwa rodzin. Zapraszamy głównie przedstawicieli rodzin, po cichu licząc tym razem na Panów, bo na Panie w tym względzie parafia zawsze może liczyć.

Na zakończenie Mszy Św. odbędzie się indywidualne wręczenie każdej rodzinie specjalnej modlitwy błogosławieństwa domu. Zachęcamy, aby w tym czasie pozostali domownicy, szczególnie osoby starsze i zalęknione, uczestniczyły w modlitwie poprzez transmisję internetową. Sugerujemy, by na ten czas przygotować w domu ołtarzyk wraz z kropidłem i wodą święconą, podobnie jak na „kolędę” sprzed pandemii. Po powrocie z kościoła przedstawiciela rodziny od razu wspólnie zgromadźcie się na modlitwie. Prosimy wówczas o odczytanie przyniesionego z kościoła tekstu błogosławieństwa domu i pokropienie wodą święconą. Wodę święconą można otrzymać w zakrystii.

Msze Św. dla mieszkańców poszczególnych ulic odbywać się będą wg harmonogramu. Wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie z zaproszeniem kapłana do domu możliwa tylko i wyłącznie w przypadku pobłogosławienia nowowybudownego domu i nowego mieszkania. Wówczas całą odpowiedzialność za nieprzewidziane skutki odwiedzin ponosi rodzina. Zaznaczamy, że taka wizyta możliwa jest w dniu, w którym mieszkańcy z danej ulicy gromadzą się na modlitwie w kościele.

Gdybyśmy również czuli potrzebę materialnego wsparcia, to przy stopniach ołtarza będzie koszyk na bieżące potrzeby utrzymania i funkcjonowania parafii. Za otwartość serca niech Wam Bóg wynagrodzi.